Kiel – Bayern

Některý prvoligový klub to má s těmi pohárovými zápasy vážně těžké. Bayern v úterý ve DFB poháru s nasazením pouhých dvou hráčů ze základní sestavy prohrál ve 2. kole v Brémách a v kalichu skončil. Přitom první gól inkasoval už v první minutě a další tři branky dostali Bavorští rychle za sebou ještě do přestávky.

Naproti tomu druholigový Kiel, který postoupil do finále poháru v roce 1987 a vítězství mu tehdy uniklo až v penaltovém rozstřelu proti Hamburgeru SV, úspěšně zvládl všechny své tři dosavadní pohárová utkání v této sezoně, takže ve 2. kole vyřadil bundesligovou Hoffenheim a v úterý v 1. kole pro něj nebyl problémem ani Špenerberk v regionální lize.

Ve čtvrté minutě otevřel skóre Alex Mühling, který se zkušeně prokličkoval středem obrany hostů a prostřelil brankáře Schwaba. Kiel měl i nadále navrch a v 65. minutě Niklas Hauptmann z velkého vápna poslal míč po zemi k tyči.

Bayern si vytvořil jen pár šancí, na druhé straně fauloval Kimmich v pokutovém území Kielu a rozhodčí nařídil penaltu. tu v 81. minutě proměnil Manuel Wintzheimer, který si míč postavil na střed a tvrdou ranou nedal brankáři Kasperovi šanci. Vypadalo to, že Kiel se senzačním výsledkem postupuje do 2. kola.

Jenže Bayern se v těch posledních minutách probudil, dvakrát ho zachránil brankář Kaspar, ale v 90. minutě už se štěstí obrátilo proti Kielu, když se po centru Thomasa Müllera z levé strany před branku prodral Leon Goretzka a hlavou srovnal. A když už všichni mysleli na penaltový rozstřel, tak v nastavení ještě Jamal Musiala upravil skóre na 3:2.

Bayern se tedy v poháru zachránil a soudě podle toho, jak se v prvním poločase v Kielu prezentoval, přišlo záchraně doslova za pět minut dvanáct. Teď už by měl vzít pohár vážně a v 2. kole jeho soupeřem bude FC Augsburg, který ve středu vyřadil Lipsko.