Korona Kielce – Zagłębie Lubin

To spotkanie miało być testem dla obu drużyn, które w ostatnim czasie spisywały się bardzo dobrze. Korona Kielce wygrała trzy ostatnie mecze, a Zagłębie Lubin nie przegrało w czterech kolejnych spotkaniach. Faworytem wydaje się być drużyna z Lubina, która ma w swoim składzie kilku doświadczonych zawodników.

Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie i obie drużyny miały swoje sytuacje. W 10. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Jacek Kiełb.

Zagłębie Lubin nie poddało się jednak i szukało wyrównania. W 25. minucie goście mieli doskonałą okazję, ale piłka po strzale Bartosza Slisza trafiła w słupek.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Korona Kielce broniła się i czekała na swoje okazje do kontrataków. W 60. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Po błędzie obrońców Zagłębia Lubin piłkę do pustej bramki wpakował Łukasz Zjawiński.

Goście odpowiedzieli szybko. W 65. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Artur Jędrzejczyk.

W końcówce meczu Zagłębie Lubin szukało jeszcze wyrównania, ale gospodarze dobrze się bronili i ostatecznie wygrali 2:1.

To zwycięstwo pozwoliło Koronie Kielce awansować na 5. miejsce w tabeli. Zagłębie Lubin spadło natomiast na 8. pozycję.