Kraków. Pasy 1 i 2

Warta Poznań 1-1 Cracovia

Skrót meczu Cracovia – Warta

Pierwsza połowa – dominacja gospodarzy

Cracovia dynamicznie rozpoczęła spotkanie, stwarzając pierwsze zagrożenie pod bramką Warty już w 5. minucie. Piłka po strzale Krzysztofa Piątka minimalnie minęła słupek. Gospodarze kontynuowali presję, mając przewagę w posiadaniu piłki i liczbie stworzonych sytuacji. W 25. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz Wdowiak głową skierował futbolówkę do siatki, otwierając wynik spotkania.

Druga połowa – ofensywa Warty

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Warta Poznań, która w pierwszej części miała problemy z przejściem środka pola, zaczęła odważniej atakować. Efektem tego była bramka wyrównująca w 60. minucie, której autorem został Adam Zrelak. Goście mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale zabrakło im skuteczności. Z kolei Cracovia, grając z kontrataku, również stwarzała zagrożenie, jednak ostatecznie nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Podsumowanie

Mecz Cracovii z Wartą Poznań zakończył się remisem 1-1. Gospodarze rozpoczęli spotkanie lepiej, dominując w pierwszej połowie. Po przerwie inicjatywę przejęła Warta, która znalazła sposób na pokonanie bramkarza Cracovii. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami, które mogą okazać się cenne w walce o utrzymanie w Ekstraklasie.