LASK Linz, FCSB - Meciul de miercuri a fost controversat

Miercuri, 23 august, a avut loc meciul de fotbal dintre LASK Linz și FCSB, care s-a încheiat cu scorul de 1-1. Meciul a fost unul controversat, cu decizii arbitrale contestate de ambele echipe.

Arbitrul partidei a fost olandezul Serdar Gözübüyük, care a fost criticat de ambele părți pentru deciziile sale. În minutul 60, Gözübüyük a acordat un penalty în favoarea lui LASK Linz, o decizie care a fost contestată de jucătorii FCSB.

Penalty-ul a fost transformat de Marko Raguz, care a egalat scorul. În minutul 85, Gözübüyük a acordat un cartonaș roșu lui Andrei Cordea de la FCSB, pentru un fault comis asupra lui Reinhold Ranftl.

Decizia arbitrului a fost contestată și de jucătorii FCSB, care au considerat că faultul nu a meritat un cartonaș roșu. Scorul final a fost de 1-1, un rezultat care a nemulțumit ambele echipe.

După meci, antrenorul FCSB, Nicolae Dică, a declarat că echipa sa a meritat să câștige meciul. "Am fost mai buni decât LASK Linz și am meritat să câștigăm. Dar arbitrul a luat decizii care ne-au dezavantajat", a spus Dică.

Și antrenorul LASK Linz, Dominik Thalhammer, a declarat că echipa sa a meritat să câștige meciul. "Am fost echipa mai bună, dar nu am reușit să ne impunem. Arbitrul a luat câteva decizii greșite, dar nu vreau să mă plâng de asta", a spus Thalhammer.

Meciul dintre LASK Linz și FCSB a fost unul controversat, cu decizii arbitrale contestate de ambele echipe. Scorul final a fost de 1-1, un rezultat care a nemulțumit ambele echipe.