Lech Poznań – Radomiak

W sobotę 26 października 2024 roku na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu odbył się mecz 13. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Radomiakiem Radom. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie gola. W 26. minucie Lech wyszedł na prowadzenie po bramce Mikaela Ishaka. W drugiej połowie Radomiak wyrównał w 65. minucie za sprawą gola Leandro Alvareza. Wynik meczu ustalił w 89. minucie Filip Marchwiński.

Dzięki temu zwycięstwu Lech Poznań umocnił się na prowadzeniu w tabeli PKO Ekstraklasy, natomiast Radomiak Radom pozostał na 9. miejscu.

Mecz był bardzo emocjonujący, a obie drużyny walczyły do końca o zwycięstwo. Lech Poznań był bardziej skuteczny, dlatego też zasłużenie wygrał to spotkanie.