Lechia miażdży Resovię! Awans do ćwierćfinału Pucharu Polski

Lechia Gdańsk rozbiła Resovię Rzeszów w meczu Pucharu Polski

W środę wieczorem rozegrano mecz 1/8 Pucharu Polski, w którym Lechia Gdańsk podejmowała Resovię Rzeszów. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy, którzy awansowali tym samym do ćwierćfinału rozgrywek.

Mecz od początku był jednostronny. Lechia od razu narzuciła swój styl gry i nie pozwalała rywalom na wiele. Już w 15. minucie było 1:0, a gola zdobył Łukasz Zwoliński. Trzy minuty później było już 2:0 za sprawą Filipa Dagerstala.

W 30. minucie goście niespodziewanie zdobyli gola kontaktowego, którego autorem był Karol Struski.

Lechia odpowiedziała błyskawicznie i do przerwy było już 3:1. Bramkę zdobył Maciej Gajos.

Po przerwie gospodarze kontynuowali dominację i strzelili jeszcze dwa gole.

W 55. minucie trafił Krzysztof Bąk, a w 65. minucie wynik ustalił Łukasz Zwoliński, który został tym samym bohaterem meczu.

Lechia Gdańsk awansowała tym samym do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie zagra z Rakowem Częstochowa.

Mecz był jednostronny od początku do końca. Lechia była zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wygrała.

Gratulujemy Lechii Gdańsk i życzymy powodzenia w dalszych rundach Pucharu Polski!