Lechia – Zagłębie Lubin - piekielny staw w Gdańsku

W niedzielę, 26 lutego, na stadionie przy ulicy Traugutta w Gdańsku odbył się mecz Lechia - Zagłębie Lubin. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Mecz był bardzo wyrównany, a obie drużyny miały swoje szanse na zwycięstwo. Lechia objęła prowadzenie w pierwszej połowie, ale Zagłębie wyrównało w drugiej połowie.
Bohaterem meczu był bramkarz Zagłębia, Bartosz Kopacz, który w kilku sytuacjach uratował swoją drużynę przed utratą gola.
Dla Lechii gola strzelił Michał Nalepa, a dla Zagłębia wyrównał Martin Doležal.
Był to pierwszy mecz Lechii w rundzie wiosennej. W poprzednim meczu, rozegranym w grudniu ubiegłego roku, Lechia przegrała z Jagiellonią Białystok 0:4.
Remis z Zagłębiem Lubin jest dobrym rezultatem dla Lechii. Drużyna z Gdańska jest obecnie na ósmym miejscu w tabeli ekstraklasy. Zagłębie Lubin jest na dziesiątym miejscu.
W następnej kolejce Lechia zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. Zagłębie Lubin zagra u siebie z Cracovią.