Legia Warszawa – Raków Częstochowa – Legia górą!

W niedzielnym hicie 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Raków Częstochowa 1:0. Bohaterem spotkania został Josué, który w 41. minucie zdobył jedyną bramkę w tym meczu.

Legia od początku spotkania była stroną przeważającą. Gospodarze mieli więcej okazji do zdobycia gola, ale brakowało im skuteczności. Raków natomiast skupił się przede wszystkim na defensywie, czekając na swoje szanse z kontrataków.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale tuż po przerwie Legia wyszła na prowadzenie. W 41. minucie Josué otrzymał piłkę w polu karnym i pewnym strzałem pokonał Kacpra Trelowskiego.

Po stracie gola Raków ruszył do ataku, ale legioniści dobrze się bronili i nie pozwolili gościom na stworzenie sobie klarownych okazji do wyrównania. W końcówce spotkania Legia mogła podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło jej szczęścia.

Dzięki zwycięstwu Legia umocniła się na drugiej pozycji w tabeli PKO BP Ekstraklasy, mając dwa punkty straty do Lecha Poznań. Raków natomiast spadł na siódme miejsce.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

• Bramka: Josué (41)