Legioniści zmierzają do Ekstraklasy!

W minioną sobotę Legia Warszawa pokonała na własnym boisku Motor Lublin 2:0 w meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dzięki temu zwycięstwu Legia umocniła się na pozycji lidera tabeli i zrobiła duży krok w kierunku awansu do Ekstraklasy.

W pierwszej połowie Legia miała wyraźną przewagę i stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W 20. minucie Josué otrzymał piłkę na lewym skrzydle i dośrodkował w pole karne. Piłkę przejął Bartosz Slisz, który strzałem głową wyprowadził Legię na prowadzenie.

Po zmianie stron Legia kontynuowała dominację na boisku. W 65. minucie Ihor Charatin został sfaulowany w polu karnym przez obrońcę Motoru. Slisz podszedł do rzutu karnego i pewnym strzałem podwyższył wynik na 2:0.

W końcówce spotkania Motor próbował odrobić straty, ale Legia dobrze się broniła i nie pozwoliła rywalom na zdobycie gola. Dzięki temu zwycięstwu Legia umocniła się na pozycji lidera tabeli i zwiększyła przewagę nad drugim w tabeli Bruk-Betem Termalicą Nieciecza do 10 punktów. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze 4 kolejki, a Legia potrzebuje już tylko 4 punktów, aby zapewnić sobie awans do Ekstraklasy.

Kibice Legii są pełni optymizmu i wierzą, że ich ukochana drużyna wkrótce wróci do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Legia ma bowiem bogatą historię i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w kraju. Zdobyła 15 mistrzostw Polski, 19 Pucharów Polski i 4 Superpuchary Polski. Powrót do Ekstraklasy byłby dla Legii powrotem do elity polskiego futbolu i szansą na odzyskanie dawnej świetności.