LEVERKUSEN–WEST HAM

A Bundesligát vezető Leverkusen kétgólos előnyból indult a nyolcaddöntő visszavágójára West Hamba. A német gárda azonban mégsem bírt az angol együttessel, amely 3-0 arányban győzött a Bay Arenában, és így bejutott a negyeddöntőbe.

Az első félidő

A találkozó elején a Leverkusen kezdett jobban, és már a 11. percben megszerezte a vezetést. Patrik Schick indult meg a bal oldalon, és lapos beadását Moussa Diaby lőtte a kapuba. A West Ham azonban nem sokáig volt hátrányban. A 20. percben Jarrod Bowen egyenlített, miután egy szöglet után a labdát a kapuba helyezte.

A félidő további részében mindkét csapat több ígéretes helyzetet is kidolgozott, de újabb gól nem született.

A második félidő

A második félidő elején a Leverkusen újra megszerezte a vezetést. Pillanatnyi zavar a West Ham védelmében, és Florian Wirtz a kapuba lőtte a labdát. A hazaiak előnye azonban ismét nem tartott sokáig. A 62. percben Declan Rice egyenlített egy távoli lövéssel.

A West Ham ezután fokozta a nyomását, és a 70. percben megfordította az állást. Bowen egy távoli lövése után a labdát Pablo Fornals juttatta a kapuba.

A Leverkusen a hátralévő időben több támadást is vezetett, de betalálni már nem tudott. A West Ham így 3-0-ra győzött, és bejutott a negyeddöntőbe.

A mérkőzés hőse

A mérkőzés hőse Declan Rice volt. A West Ham középpályása nemcsak a góljával, hanem a játékával is nagyban hozzájárult a győzelemhez. Rice a mérkőzés alatt végig irányította a játékot, és több fontos szerelést is bemutatott.

A Leverkusen csalódása

A Leverkusen csalódása a védelem volt. A német csapat a mérkőzés folyamán több hibát is elkövetett, amelyekből a West Ham gólokat szerezett. Különösen a második félidőben voltak figyelmetlenek a Leverkusen védői, amikor Bowen és Fornals is könnyen jutott a kapujuk elé.

A West Ham diadala

A West Ham diadala nagy meglepetés volt. Az angol csapat a mérkőzés előtt nem volt esélyes a továbbjutásra, de a pályán bebizonyították, hogy képesek legyőzni a Bundesligát vezető csapatát is. A West Ham győzelme azt mutatja, hogy az Európa-ligában bármi megtörténhet, és az esélyes csapatoknak mindig számolniuk kell a meglepetésekkel.