Liberec – Jablonec: Ševínský vlastní gól v derby

V severočeském derby 11. kola první ligy zvítězil Jablonec v Liberci 1:0 zásluhou vlastní branky domácího obránce Ševínského.

Liberec vstoupil do zápasu aktivněji, ale hosté se postupně dostali do hry a ve 38. minutě udeřili. Po rohovém kopu hlavičkoval Pleštil do břevna a odražený míč nešťastně srazil do vlastní sítě Ševínský.

Jablonec mohl přidat další branku ještě do poločasu, ale Považanec orazovačil a hosté šli do kabin s těsným vedením.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Liberec se snažil srovnat, ale hosté dobře bránili a sami hrozili z brejků.

Největší šanci na vyrovnání měl v 80. minutě střídající Potočný, ale hlavičkoval těsně vedle.

Jablonec tak zvítězil v derby potřetí v řadě a upevnil si pozici v první šestce tabulky. Liberec naopak prohrál po dvou výhrách v řadě a zůstal na 11. místě.

Rozhodující momenty utkání:

*
  • 38. minuta: Roh Jablonce, Pleštil hlavičkuje do břevna, odražený míč sráží do vlastní sítě Ševínský – 0:1.
  • *
  • 50. minuta: Považanec ze tří metrů orazuje v jasné šanci – 0:1.
  • *
  • 80. minuta: Potočný hlavičkuje zblízka těsně vedle – 0:1.

• Zhodnocení trenérů:

* Petr Rada (Liberec): * „Prohráli jsme nešťastně, ale soupeř byl lepší. Jablonec měl více ze hry a zaslouženě zvítězil.“ *
    * David Horejš (Jablonec): * „Jsme rádi za tři body. Liberec hrál dobře, ale my jsme byli efektivnější. V prvním poločase jsme měli více ze hry a do kabin jsme šli s vedením. Ve druhém poločase jsme dobře bránili a měli jsme i šance na zvýšení skóre. Celkově jsme zaslouženě vyhráli.“ *

Sestavy:

Liberec: Vliegen – Vitík, Ševínský, Holík, Vůch – Potočný, Matejov (81. Kačar), Matula, Pleštil – Baluta (69. Opoku), Breite (85. Osmančík).
    Jablonec : Hanuš – Kaděra, Krob, Tenkrát, Kabele – Holeš (83. Novák), Považanec, Chramosta (85. Kubista) – Zelený, Černý (66. Kratochvíl), Štěpánek.