Liberec – Slavia

V pátek večer se na stadionu v Liberci odehrálo dlouho očekávané utkání mezi místním Slovanem a pražskou Slavií. Zápas skončil překvapivou výhrou domácích 2:1.
Atmosféra na stadionu byla elektrizující. Už dlouho se nestalo, aby byl liberecký stadion tak plný. Fanoušci obou týmů vytvořili nádhernou kulisu, která hráče hnala kupředu.
Zápas začal opatrně. Oba týmy se snažily zjistit, jak na tom ten druhý je. První větší šanci měly překvapivě Sešívaní. V 10. minutě se dostal do dobré pozice Stanciu, ale jeho střela šla těsně vedle.
Liberec odpověděl o pět minut později. Po hezké kombinaci se dostal k míči M. Koscelník a jeho střela z hranice vápna skončila v síti. Slavia inkasovaný gól zaskočil a začala hrát nervózně.
Domácí toho využili a ve 25. minutě zvýšili svůj náskok. Po rohovém kopu se dostal k míči Breite a hlavou ho poslal do sítě.
Slavia se snažila s nepříznivým vývojem něco udělat, ale její hra byla hodně nepřesná. Až v závěru prvního poločasu se jí podařilo snížit. Po centru Lingra se prosadil hlavou Ewerton.
Do druhého poločasu vstoupila Slavia aktivněji. Bylo vidět, že chce zápas otočit. Liberec se však dobře bránil a nepouštěl soupeře do vážnějších šancí.
Slavia měla několik slibných standardních situací, ale ani ty nedokázala využít. Naopak Liberec mohl přidat další gól, ale Kovář z úniku přestřelil.
Zápas tak skončil výhrou Liberce 2:1. Domácí tým tak ukončil sérii tří porážek v řadě a Slavia přišla o první místo v tabulce.

Utkání bylo zajímavé od první do poslední minuty. Oba týmy ukázaly, že mají na to hrát o nejvyšší příčky. Nakonec se z výhry radoval Liberec, který potvrdil, že doma je hodně silný.

Další kolo nejvyšší české soutěže je na programu v neděli, kdy Liberec hraje v Plzni a Slavia hostí Pardubice.