Mallorca - Real Madrid: O victorie pentru Real

Sâmbătă, 11 februarie 2023, a avut loc meciul de fotbal dintre Mallorca și Real Madrid, pe stadionul Son Moix din Mallorca, Spania. Meciul s-a încheiat cu o victorie pentru Real Madrid, cu scorul de 2-1.

Real Madrid a început meciul mai bine și a dominat posesia în prima repriză. Cu toate acestea, Mallorca a avut câteva ocazii bune și a reușit să deschidă scorul în minutul 13 prin Dani Rodríguez. Real Madrid a egalat în minutul 45 prin Vinícius Júnior, iar golul victoriei a fost marcat de Marco Asensio în minutul 89.

A fost o victorie importantă pentru Real Madrid, care o menține în fruntea clasamentului din La Liga, cu 51 de puncte. Mallorca rămâne pe locul 10, cu 28 de puncte.

Meciul a fost unul interesant, cu multe ocazii de gol și o luptă aprigă la mijlocul terenului. Real Madrid a fost echipa mai bună, dar Mallorca a luptat din greu și a avut câteva șanse de a egala în a doua repriză. La final, Real Madrid a meritat victoria și a obținut trei puncte importante.