Man City – Luton

V sobotu 7.1. se v rámci třetího kola FA Cupu utkali na Etihad Stadium Manchester City s Lutonerm, který hraje druhou anglickou ligu. Zápas byl jasnou záležitostí Citizens, kteří postoupili do dalšího kola po výsledku 3:0. Za domácí se střelecky prosadili Phil Foden, Riyad Mahrez a Julián Álvarez.

První poločas byl jasnou záležitostí domácích, kteří měli drtivou převahu. Do vedení se dostali už ve 14. minutě, kdy z přímého kopu skóroval Phil Foden. Později mohl zvýšit Mahrez, jeho penaltu však výborně zlikvidoval brankář James Shea. Na rozdíl dvou branek zvyšoval v 25. minutě zblízka Mahrez po centru Akého.

Po pauze se obraz hry příliš nezměnil. Luton se snažil hrozit z brejků, ale domácí obrana byla pozorná. Utkání bylo rozhodnuto v 71. minutě, kdy se po rohovém kopu akrobaticky prosadil Julián Álvarez. V závěru mohl skórovat ještě Erling Haaland, jeho střelu však skvěle vyrazil Shea.

Manchester City tak potvrdil roli favorita a postoupil do dalšího kola FA Cupu. Luton sice předvedl bojovný výkon, ale na obhájce trofeje nestačil.

Názor autora

FA Cup je jednou z nejprestižnějších soutěží na světě a každý tým, který se do ní dostane, chce samozřejmě postoupit co nejdál. Luton sice není favoritem, ale určitě patří k týmům, které mohou překvapit. V sobotním zápase s Manchesterem City se však ukázal rozdíl tříd a domácí postoupili zaslouženě.

Ciudadanům se od začátku sezony příliš nedaří, ale v FA Cupu jim to šlape. V prvních dvou kolech porazili Chelsea a Liverpool, a teď si poradili i s Lutonerm. V další fázi soutěže se utkají s Oxfordem United, který hraje třetí anglickou ligu. I když Oxford bude outsiderem, City musí být na pozoru. V FA Cupu je možné všechno.