Man City – Sparta

Včera večer se na stadionu Etihad uskutečnil zápas Ligy mistrů mezi Manchester City a Spartou Praha. Zápas skončil vítězstvím domácích 2:0, ale pro Spartu to byl skvělý zážitek a cenné zkušenosti.

První poločas

Do prvního poločasu vstoupili sparťané aktivně a v prvních minutách měli míč více na svých kopačkách. Dokonce se dostali i do několika slibných šancí, ale bohužel je nedokázali proměnit. Postupem času ale začali domácí přebírat iniciativu a vytvořili si několik závarů před brankou Florina Nity. Ve 42. minutě se po centru De Bruyneho prosadil Rodri a poslal Manchester City do vedení.

Druhý poločas

Do druhého poločasu vstoupila Sparta odhodlaně a snažila se vyrovnat. Bohužel se jí to nepodařilo a v 56. minutě inkasovala podruhé, když se po krásné kombinaci prosadil Mahrez. Sparta se i nadále snažila, ale nedokázala překonat výborně chytajícího Edersona. Naopak domácí mohli přidat ještě několik dalších branek, ale nakonec zápas skončil 2:0.

Hodnocení zápasu

Zápas byl pro Spartu cennou zkušeností. Sparťané ukázali, že dokáží hrát i s tak silným soupeřem, jakým je Manchester City. Ve druhém poločasu dokonce domácí chvílemi přehrávali. Bohužel se jim nepodařilo vstřelit gól a získat tak nějaké body. Přesto si myslím, že Sparta může na svůj výkon být hrdá.

Závěr

Sparta Praha sice včera prohrála, ale ukázala, že má na to hrát i s tak silnými soupeři, jakým je Manchester City. Věřím, že získané zkušenosti zúročí v dalších zápasech a že se jim podaří v Lize mistrů bodovat.