Man utd, scos la un pas de dezastrul la Manchester

O zi neagră pentru fanii lui Manchester United, care au fost martorii unui egal de coșmar, 1-1, în fața lui Twente, în Europa League.
Cu o zi înainte de a împlini 33 de ani, Christian Eriksen a deschis scorul pentru United în minutul 35, cu un șut de la marginea careului. Dar bucuria a fost de scurtă durată, deoarece Sam Lammers a egalat în minutul 68, profitând de o gafă a portarului David De Gea.
United a dominat posesia, dar a fost incapabil să-și creeze ocazii clare față de o echipă modestă din Eredivisie. Egalul a lăsat-o pe United pe locul doi în grupă, la egalitate cu Twente, cu doar trei puncte din două meciuri.
Erik ten Hag, antrenorul lui United, a fost criticat pentru alegerile sale tactice și pentru prestația generală a echipei sale.
"Am început bine meciul, dar am devenit neglijenți și am plătit prețul", a spus ten Hag după meci.
"Este o dezamăgire uriașă. Trebuie să ne îmbunătățim, altfel nu vom avea succes în această competiție."
Manchester United va încerca să revină pe drumul cel bun sâmbătă, când va primi vizita lui Manchester City în Premier League.