Marcin Kącki - brat, przyjaciel, idol

"Marcin Kącki - rocznik 1989, pochodzi z Gdańska. Jego przygoda ze sportem zaczęła się, gdy miał 10 lat i zapisał się na treningi wioślarskie. Jako junior wywalczył kilka medali w imprezach rangi mistrzostw kraju. Potem nastąpiła przerwa w karierze, ale w końcu się otrząsnął i wrócił do sportu w 2011 roku. Od tego czasu niemal nie schodzi z podium najważniejszych imprez."
Początki kariery
Marcin Kącki urodził się w Gdańsku i tam też rozpoczął swoją karierę sportową. Od najmłodszych lat był aktywnym dzieckiem, więc rodzice zapisali go na treningi wioślarskie. Na początku nie było łatwo, ale z czasem młody Marcin zaczął robić postępy. W wieku 16 lat został powołany do reprezentacji Polski juniorów i wywalczył swój pierwszy medal - brązowy, w wyścigu czwórek podwójnych na mistrzostwach świata.
Przerwa w karierze
Po sukcesach w kategorii juniorów Kącki zrobił sobie przerwę w karierze. Powodem była kontuzja, która uniemożliwiała mu dalsze treningi. Przez kilka lat skupił się na nauce i innych zajęciach. Jednak cały czas tęsknił za sportem i w końcu zdecydował się wrócić do wioślarstwa.
Powrót na szczyt
W 2011 roku Marcin Kącki wrócił do treningów. Początki były trudne, ale z czasem udało mu się odzyskać dawną formę. W 2012 roku wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie zajął 7. miejsce w wyścigu czwórek podwójnych. Dwa lata później wywalczył swój pierwszy medal mistrzostw świata w kategorii seniorów - brązowy, w wyścigu ósemek.
Mistrz świata
W 2015 roku Marcin Kącki osiągnął swój największy sukces - został mistrzem świata w wyścigu czwórek podwójnych. To było spełnienie marzeń i ukoronowanie wielu lat ciężkiej pracy. W kolejnych latach Kącki zdobył jeszcze kilka medali mistrzostw świata i Europy, a także wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajął 4. miejsce.