Metz CSM București

Metz CSM București a câștigat titlul la handbal feminin pentru a treia oară în istorie, după ce a învins în finala Ligii Naționale pe CSM Târgu Jiu cu scorul de 29-25 (15-11).

Un meci tensionat, dar plin de emoții

Meciul a fost tensionat de la început până la sfârșit, ambele echipe având șanse de victorie. Metz CSM București a început mai bine și a condus cu 15-11 la pauză. În repriza a doua, CSM Târgu Jiu a revenit în joc și a egalat la 23-23, dar Metz CSM București a reușit să câștige cu 29-25.

Pentru Metz CSM București, a fost al treilea titlu la handbal feminin, după cele câștigate în 2016 și 2017. Pentru CSM Târgu Jiu, a fost prima finală pierdută în istoria clubului.

O echipă puternică, cu jucătoare talentate

Metz CSM București are una dintre cele mai puternice echipe din handbalul feminin. În lotul echipei se află jucătoare talentate precum Cristina Neagu, Crina Pintea, Allison Pineau și Anna Vyakhireva.

Echipa este antrenată de Gheorghe Tadici, care a reușit să o conducă pe Metz CSM București către trei titluri de campioană a României.

O victorie meritată

Victoria Metz CSM București este una meritată. Echipa a fost mai bună pe parcursul întregului sezon și a demonstrat că este cea mai puternică echipă din România.

Metz CSM București va reprezenta România în Liga Campionilor la handbal feminin, unde va încerca să câștige primul său titlu continental.

Felicitări Metz CSM București pentru această victorie meritată! Sunteți cea mai bună echipă din România și vă dorim mult succes în Liga Campionilor!