Miedź – Lechia

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Legnicy miejscowa Miedź podejmowała gdańską Lechię. Mecz zakończył się remisem 1:1, a jedyną bramkę dla Miedzi zdobył w 89. minucie spotkania Kamil Zapolnik.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, obie drużyny miały swoje okazje, ale żadnej z nich nie udało się strzelić gola. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a obie drużyny wciąż miały swoje sytuacje. W 70. minucie spotkania Lechia wyszła na prowadzenie, a gola zdobył Łukasz Zwoliński. Miedź nie poddała się jednak i w 89. minucie spotkania Kamil Zapolnik doprowadził do wyrównania.

Remis to sprawiedliwy wynik tego spotkania. Obie drużyny miały swoje okazje, ale żadnej z nich nie udało się zdobyć więcej niż jednej bramki. Miedź zdobyła cenny punkt, który pozwolił jej awansować na 10. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Lechia natomiast zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli.

Najlepszym zawodnikiem Miedzi w tym spotkaniu był Kamil Zapolnik, który zdobył bramkę i był bardzo aktywny w ataku. W Lechu natomiast wyróżniał się Łukasz Zwoliński, który również zdobył gola i był bardzo groźny przed bramką rywali.

Miedź – Lechia 1:1 (0:0)

• Bramki: Kamil Zapolnik (89) – Łukasz Zwoliński (70)
  • Miedź: Mateusz Abramowicz – Łukasz Łapiński, Michał Zieliński, Kamil Zapolnik, Łukasz Gieresek – Dominik Piła, Adrian Purzycki, Mateusz Radecki, Łukasz Moneta – Kacper Chodyna, Patryk Klimala
  • Lechia: Dušan Kuciak – Mario Maloča, Michał Nalepa, Kristoffer Velde, Conrado Buchanelli – Maciej Gajos, Łukasz Zwoliński, Michał Karbownik, Kacper Sezonienko – Flavio Paixão, Filip Koperski
  • Sędzia: Bartosz Frankowski