Motor Lublin – Chrobry Głogów

Piątkowym meczem Motoru Lublin z Chrobrym Głogów zakończyła się 1. kolejka I ligi. Obie drużyny rozpoczęły sezon od zwycięstwa, a kibice mogli oglądać bardzo ciekawe spotkanie, pełne zwrotów akcji.

Pierwsza połowa spotkania należała do Motoru Lublin. Gospodarze dominowali na boisku, stwarzając sobie kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. W 20. minucie spotkania do siatki trafił Mateusz Machaj, dając Motorowi prowadzenie. Chrobry Głogów odpowiedział dopiero w 35. minucie, kiedy to wyrównał Łukasz Wolsztyński.

W drugiej połowie spotkania obraz gry się zmienił. Chrobry Głogów przejął inicjatywę, a Motor Lublin zaczął się cofać. W 60. minucie spotkania goście wyszli na prowadzenie, po bramce Rafała Leszczyńskiego. Gospodarze nie poddali się jednak i w 75. minucie spotkania wyrównali, a bramkę zdobył Konrad Forenc.

W końcówce spotkania obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie zwycięskiego gola, ale żadnej z nich nie udało się tego dokonać. Mecz zakończył się więc remisem 2:2.

To był bardzo dobry początek sezonu dla obu drużyn. Motor Lublin pokazał, że jest w dobrej formie i będzie walczył o awans do Ekstraklasy. Chrobry Głogów również pokazał się z dobrej strony i na pewno będzie groźnym przeciwnikiem dla wszystkich drużyn w I lidze.

• Stadion: Arena Lublin
  • Data: 16 lipca 2023
  • Godzina: 18:00
  • Wynik: 2:2 (1:1)