Motor Lublin – Jagiellonia Białystok

Mecz, który odbył się w ramach 4. kolejki PKO Ekstraklasy, dostarczył kibicom wielu emocji. Obie drużyny walczyły dzielnie, ale ostatecznie zwycięstwo odniosła Jagiellonia Białystok, która pokonała Motor Lublin 2:0.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Obie drużyny miały swoje okazje, ale żadnej z nich nie udało się zdobyć bramki. Po przerwie obraz gry się zmienił. Jagiellonia Białystok przejęła inicjatywę i zaczęła stwarzać więcej zagrożenia pod bramką Motoru Lublin. W 50. minucie spotkania Taras Romanchuk zdobył bramkę dla gości. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Jagiellonii. W 80. minucie spotkania Kristoffer Normann Hansen podwyższył prowadzenie gości na 2:0. Motor Lublin nie zdołał już odpowiedzieć na tę bramkę i ostatecznie przegrał mecz.

Zwycięstwo nad Motorem Lublin było dla Jagiellonii Białystok bardzo ważne. Pozwoliło ono drużynie z Białegostoku awansować na 8. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Motor Lublin natomiast pozostał na 14. pozycji.