Motor Lublin - Raków Częstochowa: mecz, który można było wygrać

W sobotę na stadionie przy Al. Piłsudskiego w Lublinie Motor Lublin zmierzył się z Rakowem Częstochowa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, choć lublinianie byli blisko odniesienia zwycięstwa.

Mecz był bardzo wyrównany, a obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie bramek. W pierwszej połowie lepszy był Motor, który częściej atakował i stworzył sobie kilka okazji. W 30. minucie gola dla gospodarzy zdobył Kamil Zapolnik. Motor prowadził więc do przerwy 1:0.

W drugiej połowie Raków zaczął grać bardziej agresywnie i w 55. minucie wyrównał. Autorem gola był Mateusz Wdowiak. Gospodarze próbowali odzyskać prowadzenie, ale nie potrafili już pokonać bramkarza Rakowa. Mecz zakończył się więc remisem 1:1.

Remis z Rakowem to dla Motoru duże rozczarowanie. Lublinianie byli bowiem blisko odniesienia zwycięstwa. W końcówce meczu mieli kilka sytuacji, aby zdobyć gola, ale zabrakło im skuteczności. Mimo to remis z Rakowem to dobry wynik, który pozwolił Motorowi umocnić się w środku tabeli.

Motor Lublin w następnej kolejce zagra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Raków Częstochowa natomiast podejmie u siebie Pogoń Szczecin.