Nejdelší zápas extraligy

Extraliga v hokeji je nejvyšší soutěž v České republice. V historii se odehrálo několik velmi dlouhých zápasů, ale ten nejdelší se hrál 19. května 2010 mezi týmy HC Sparta Praha a HC Vítkovice Steel. Zápas trval 104 minut a 49 sekund a nakonec skončil výhrou Sparty 5:4 v prodloužení.

Zápas začal v 18:00 a základní hrací doba skončila za nerozhodného stavu 4:4. Prodloužení se hrálo na 20 minut s náhlou smrtí, ale ani v něm se nerozhodlo. Zápas tak musel rozhodnout až nájezdy, ve kterých nakonec uspěla Sparta.

Nejdelším zápasem v historii NHL se utkání stalo, protože se v prodloužení nehrálo na klakson, ale na náhlou smrt. Zápas se tak mohl protáhnout na neurčito, pokud by oba týmy nedaly gól.

Zápas byl velmi vypjatý a plný emocí. Obě mužstva bojovala o každý puk a žádný z týmů nechtěl ustoupit. Sparta nakonec vyhrála díky gólu v nájezdech, který vstřelil útočník Petr Kumstát.

Zápas se stal legendou extraligy a fanoušci na něj rádi vzpomínají. Byl to jeden z nejdelších a nejnapínavějších zápasů, které se kdy v české extralize hrály.

Zajímavosti o zápase:
  • Zápas trval 104 minut a 49 sekund.
  • Byl to nejdelší zápas v historii české extraligy.
  • Zápas musel rozhodnout až nájezdy.
  • Vítězný gól vstřelil Petr Kumstát.
  • Zápas se hrál na náhlou smrt.
Závěr

Nejdelší zápas extraligy je důkazem toho, že hokej je sport, který může přinést velké emoce a napětí. Tento zápas byl jedním z nejlepších, jaké jsem kdy viděl, a jsem rád, že jsem u toho mohl být.