Nejrychlejší muž Ameriky, Noah Lyles, míří na vrchol

Zdá se, že Noah Lyles má všechno. V pouhých 25 letech je několikanásobným mistrem světa, mistrem USA a držitelem světového rekordu v běhu na 200 metrů. Není divu, že se mu přezdívá "Nejsilnější muž Ameriky".

Skromné začátky

Lyles se narodil a vyrůstal ve floridském Gainsville. Jeho matka, Keisha Lyles, byla bývalá sprinterská šampionka, takže Noah byl atletikou obklopen od útlého věku. Začal závodit v běhu na střední škole, kde rychle ukázal svůj talent.

Vzestup ke slávě

V roce 2016 vyhrál Lyles mistrovství světa juniorů v běhu na 100 metrů. O dva roky později získal dvě zlaté medaile na mistrovství světa v Londýně v běhu na 200 metrů a ve štafetě na 4×100 metrů. V roce 2019 vytvořil nový světový rekord v běhu na 200 metrů s časem 19,50 sekundy.

Unikátní běžecký styl

Co Lylese odlišuje od ostatních sprinterů, je jeho jedinečný styl běhu. Má dlouhé kroky a vysokou frekvenci. To mu umožňuje dosáhnout mimořádné rychlosti.

Osobnost a humor

Kromě své atletické zdatnosti je Lyles známý také pro svou osobnost. Je to vtipný a sebevědomý člověk, který si vždy najde čas na pobavu s fanoušky. Jeho smysl pro humor mu získal mnoho obdivovatelů i mimo svět atletiky.

Co bude dál?

Lylesovy cíle jsou jasné: chce vyhrát zlatou medaili na olympijských hrách. Již se kvalifikoval na olympijské hry v Paříži v roce 2024, kde bude patřit mezi favority na vítězství v běhu na 200 metrů.