Nyíregyháza–Zalaegerszeg

2024. október 27., vasárnap, 11. forduló. Zalaegerszegi TE FC–Nyíregyháza Spartacus FC 1–1
  • Mérkőzés helyszíne: ZTE Aréna, Zalaegerszeg
  • Játékvezető: Bognár Tamás
  • Gólszerzők: Mim Gergely (15. - ZTE), Nagy Dominik (90. - Nyíregyháza)
  • Kiállítás: nincs
Két végletet képviselt a két csapat: míg a vendégek a kiesés elől menekültek, addig a hazaiaknak reális esélyük volt az Európa-konferencialigában való indulásra.
A mérkőzés eleje kiegyenlített volt, mindkét csapat keresgette a helyzeteket, de igazán nagy lehetőség egyik oldalon sem adódott. A 15. percben aztán a hazaiak szerezték meg a vezetést: Mim Gergely egy 16 méteres szabadrúgásból tekert a kapuba.
Ezzel a góllal a Zalaegerszeg került előnybe, de a Nyíregyháza nem adta fel. A vendégek többet birtokolták a labdát, és többet támadtak, de a befejezések pontatlanok voltak. A szünetre így 1–0-s hazai vezetéssel vonultak a csapatok.
A második félidő elején a Nyíregyháza nagy nyomást gyakorolt a Zalaegerszegre, és több helyzetet is kidolgozott. A 60. percben aztán Nagy Dominik egy beadás után fejelt a kapuba, ezzel egyenlítette ki az állást.
Ezután a vendégek még többet támadtak, és több helyzetet is kialakítottak, de nem tudtak újabb gólt szerezni. A mérkőzés végül 1–1-es döntetlennel ért véget.
A döntetlennel a Zalaegerszeg a 9. helyre esett vissza a tabellán, míg a Nyíregyháza a 10. helyen áll.