Olimpia magyar program szombat

Szombaton az Olimpia magyar programjában röplabda, öttusa, kajak-kenu, vívás és cselgáncs szerepel. A röplabdások 14 órakor találkoznak az orosz csapattal, az öttusázók 12:30-kor kezdik a lovaglást, a kajak-kenusok 13:30-kor ülnek a hajókba, a vívók 14 órakor csapnak össze a franciákkal, a cselgáncsozók pedig 13:30-tól állnak tatamira.
.
A röplabdacsapatunknak ez lesz a harmadik mérkőzése a tornán, eddig egyet megnyert és egyet elveszített. Az orosz csapat világbajnoki címvédő, így nem lesz könnyű ellenfél, de a magyarok minden bizonnyal mindent megtesznek a győzelemért.
.
Az öttusázók már az utolsó versenyszámhoz érkeztek, a lovagláshoz. Ez a szám nagyon fontos, hiszen itt lehet igazán nagyot dobni vagy veszíteni. A magyaroknak jó esélyük van arra, hogy az érmes helyekért küzdjenek.
.
A kajak-kenusok a 200 méteres távokat teljesítik szombaton. A férfi kajak négyes a címvédő, így itt is jó esélyeink vannak az éremre. A női kajak négyes is jó eredményt érhet el, míg a férfi kenu négyesnek már nehezebb dolga lesz.
.
A vívók a kardcsapatversenyben indulnak szombaton. A magyar csapat a világbajnokságon ezüstérmet szerzett, így itt is lehet reménykedni az éremben. A franciák azonban nagyon erősek, így nem lesz könnyű ellenük.
.
A cselgáncsozók a 73 kilogrammos súlycsoportban versenyeznek szombaton. A magyar csapatot Krizsán Szabolcs képviseli, aki már több érmet is nyert a világversenyeken. Jó esélye van arra, hogy ismét dobogóra álljon.