Plzeň – Fiorentina

Včera večer se na stadionu Doosan Arena odehrál fotbalový zápas mezi domácí Viktorií Plzeň a italskou Fiorentinou. Byl to první zápas play-off Evropské konferenční ligy a skončil vítězstvím Plzně 2:1.
Pro Plzeň to byl důležitý zápas, protože naposledy hrála v evropských pohárech na podzim roku 2020. Proti Fiorentině nastoupila s respektem, ale nebojácně. V prvním poločase se hrálo opatrně, ale k vidění bylo několik šancí na obou stranách.
Na začátku druhé půle se Plzni podařilo vstřelit gól. Po přihrávce od Mosquery skóroval Chorý a domácí hráči byli v euforii. Fiorentina ale rychle vyrovnala a bylo jasné, že Plzeň bude muset ještě přidat.
A to se jí také podařilo. V závěrečných minutách se prosadil Kopic, který po přihrávce od Sykory vstřelil vítězný gól. Pro Plzeň je to velký úspěch a postup do dalšího kola Evropské konferenční ligy.
Zápas se mi líbil a jsem rád, že Plzeň zvítězila. Byla to důležitá výhra a věřím, že Plzeň může v Evropě ještě hodně dokázat. Držím jim palce a těším se na další zápasy.