Plzeň – Servette

Včera proběhl zápas mezi Plzní a Servette Ženeva v hokejové Lize mistrů. Plzeň vyhrála 4:1 a připsala si tak důležité tři body do tabulky. Za domácí se trefili Kodýtek, Nedorost, Kvasnička a Kodýtek.

Skvělý start

Plzeň vstoupila do zápasu velmi dobře a hned v úvodu měla několik šancí. Nakonec se prosadila v 6. minutě, kdy se trefil Dominik Kodýtek. O chvíli později mohl zvýšit skóre Nedorost, ale jeho střelu skvěle vyrazil Berra.

Druhá třetina

Ve druhé třetině se hra vyrovnala a oba týmy měly šance. Nicméně, opět byla to Plzeň, kdo se dokázal prosadit. V 26. minutě našel Kodýtek krásnou přihrávkou Tomáše Nedorosta, který zvýšil na 2:0.

Třetí třetina

Vstup do třetí třetiny byl pro Plzeň jako studená sprcha. Už ve 46. minutě snížil na 2:1 Henrik Tömmernes. Plzeň však dokázala rychle zareagovat a v 48. minutě obnovil dvoubrankové vedení Matyáš Kvasnička.

Klid na hokejky Plzně přinesla branka Dominika Kodýtka v 52. minutě. Ta definitivně rozhodla o vítězství domácích.

Závěr

Plzeň si připsala důležité tři body do tabulky a potvrdila své postavení lídra skupiny. Servette Ženeva naopak prohrála již třetí zápas v řadě.

Další zápas odehraje Plzeň ve středu 12. října na ledě finského Jyväskylä.