Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze: Mecz, który przejdzie do historii

23 kwietnia 2023 roku miał miejsce mecz piłkarski, który na długo zapisze się w annałach historii polskiej piłki nożnej. Na Stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie, Pogoń Szczecin zmierzyła się z Górnikiem Zabrze w decydującym meczu o tytuł mistrza Polski.

Od początku meczu tempo było szalone. Obie drużyny nie szczędziły sił i walczyły o każdą piłkę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu.

W 55. minucie spotkania kapitalną bramkę zdobył napastnik Pogoni, Łukasz Zwoliński. Stadion dosłownie oszalał z radości. To był pierwszy gol w tym sezonie dla Zwolińskiego, a jakże ważny!

Górnik Zabrze nie zamierzał się poddawać. W 72. minucie wyrównał wynik Kamil Grosicki. Kapitan Górnika doprowadził do remisu, a kibice zaczęli wierzyć w zwycięstwo.

Mecz zmierzał ku końcowi, a wynik wciąż był remisowy. W 90. minucie spotkania, gdy wszyscy myśleli już o dogrywce, nastąpił niesamowity zwrot akcji. Młody pomocnik Pogoni, Janusz Kosior, przejął piłkę i ruszył na bramkę Górnika. Minął dwóch obrońców i z bliska pokonał bramkarza.

Stadion eksplodował radością. Pogoń Szczecin wygrała mecz 2:1 i została mistrzem Polski po 15 latach przerwy. To był moment ogromnej radości dla wszystkich kibiców Pogoni.

Mecz Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej emocjonujących i historycznych meczów w historii polskiej piłki nożnej. Pokazał, że nawet w najtrudniejszych momentach nie można się poddawać. Zwycięstwo Pogoni było dowodem na to, że siła ducha i determinacja potrafią pokonać wszelkie przeciwności.