! Pogoń Szczecin gro

! Pogoń Szczecin gromi Zagłębie Lubin! Sensacja w Ekstraklasie! !|

Pogoń Szczecin zdeklasowała Zagłębie Lubin w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Portowcy pewnie zwyciężyli 4:1, notując tym samym piąte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.

Gospodarze od początku spotkania narzucili swój styl gry i szybko objęli prowadzenie. W 10. minucie piękny gol głową strzelił Sebastian Kowalczyk po precyzyjnym dośrodkowaniu Jakuba Bartkovskiego. Zagłębie próbowało odpowiedzieć, ale bramkarz Pogoni Kacper Kozłowski był w świetnej formie i udaremniał kolejne próby gości.

W drugiej połowie Portowcy podwyższyli swoje prowadzenie. W 55. minucie Kamil Grosicki wykorzystał błąd obrony Zagłębia i pewnym strzałem pokonał Michała Szromnika. Kilka minut później ponownie na listę strzelców wpisał się Kowalczyk, tym razem wykorzystując podanie Michała Kucharczyka.

Miedziowi w końcowych minutach spotkania zdobyli bramkę honorową. W 80. minucie Adrian Łyszczarz głową skierował piłkę do siatki po zamieszaniu w polu karnym. Jednak Portowcy tuż przed końcowym gwizdkiem ustalili wynik meczu na 4:1. Luka Zahović wykorzystał asystę Kowalczyka i dopełnił świetnego występu swojego zespołu.

Zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin pozwoliło Pogoni Szczecin awansować na piąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Portowcy mają teraz 35 punktów, tracąc zaledwie cztery punkty do podium. Z kolei Zagłębie Lubin pozostało na dziewiątej pozycji z 26 punktami.