Poli Iași - U Craiova 1948, un meci plin de emoție și adrenalină!

Sâmbătă, pe stadionul "Emil Alexandrescu" din Iași, s-a disputat un meci tensionat și plin de suspans între Poli Iași și U Craiova 1948. Atmosfera a fost electrică, cu ambele echipe dornice de victorie.

Meciul a început în forță, cu ambele echipe având șanse de a deschide scorul. Poli Iași a fost prima care a marcat, în minutul 15, printr-o lovitură de cap a lui Alexandru Roman. Cu toate acestea, bucuria gazdelor a fost de scurtă durată, deoarece U Craiova a egalat doar 10 minute mai târziu, printr-un penalty executat de Andrei Ivan.

• Prima repriză a fost plină de acțiune, cu ambele echipe având șanse de a marca. Poli Iași a fost ușor mai periculoasă, dar U Craiova a fost mai eficientă în fața porții.
  • A doua repriză a fost mai liniștită, cu mai puține ocazii de gol. Singurul gol al reprizei a fost marcat de U Craiova, în minutul 70, printr-o lovitură liberă superbă executată de Jovan Markovic.

Poli Iași a încercat să egaleze în ultimele minute, dar nu a reușit să își creeze ocazii clare. Meciul s-a încheiat cu victoria lui U Craiova 1948, scor 2-1. Această victorie a fost importantă pentru oaspeți, care au urcat pe locul 4 în Liga 1.

"A fost un meci dificil, dar sunt foarte fericit că am reușit să câștigăm. Am fost mai eficienți în fața porții și am reușit să profităm de ocaziile pe care le-am avut," a declarat antrenorul lui U Craiova 1948, Eugen Neagoe.

"Am jucat bine, dar nu am reușit să marcăm suficiente goluri. Trebuie să îmbunătățim acest aspect pentru a putea obține mai multe victorii," a spus antrenorul lui Poli Iași, Costel Enache.

Meciul dintre Poli Iași și U Craiova 1948 a fost unul plin de emoție și adrenalină, cu ambele echipe dând totul pe teren. Victoria lui U Craiova a fost meritată, dar Poli Iași a arătat că poate fi o forță de temut în Liga 1.