Poli Iași - Voluntari

Poli Iași și Voluntari s-au întâlnit în etapa a 23-a din Liga 1, într-un meci care se anunța echilibrat. Poli Iași venea după o serie de rezultate pozitive, în timp ce Voluntari încerca să se îndepărteze de zona retrogradării.
Meciul a început în forță, cu ambele echipe creând ocazii de gol. Poli Iași a deschis scorul printr-un penalty transformat de Ioniță, dar Voluntari a egalat rapid prin Călin.
După pauză, Voluntari a preluat inițiativa și a marcat de două ori, prin Popa și Gheorghe. Poli Iași a încercat să revină în meci, dar șansele sale au fost zadarnice.
Scorul final a fost 3-1 pentru Voluntari, care a obținut o victorie importantă în lupta pentru evitarea retrogradării. Poli Iași, în schimb, a suferit o înfrângere care i-a pus în pericol șansele de a prinde play-off-ul.
Meci disputat și cu multe ocazii
Meciul dintre Poli Iași și Voluntari a fost unul disputat, cu multe ocazii de gol. Ambele echipe au avut șanse să câștige, dar Voluntari a fost mai eficientă în atac.
Poli Iași a dominat prima repriză
Poli Iași a început meciul mai bine și a dominat prima repriză. Echipa ieșeană a avut mai multe ocazii de gol, dar a reușit să marcheze doar printr-un penalty. Voluntari a egalat rapid, prin Călin, și a intrat la pauză cu un moral ridicat.
Voluntari a fost mai bună în a doua repriză
O victorie importantă pentru Voluntari
Victoria obținută de Voluntari este importantă în lupta pentru evitarea retrogradării. Echipa ilfoveană a acumulat 25 de puncte și a urcat pe locul 11 în clasament. Poli Iași, în schimb, a suferit o înfrângere care i-a pus în pericol șansele de a prinde play-off-ul.
Jucătorii lui Poli Iași au fost dezamăgiți
Jucătorii lui Poli Iași au fost dezamăgiți după înfrângerea suferită cu Voluntari. Ei au considerat că au jucat bine, dar au fost mai puțin eficienți în atac.
Antrenorul lui Voluntari a fost mulțumit
Antrenorul lui Voluntari, Liviu Ciobotariu, a fost mulțumit de victoria obținută de echipa sa. El a considerat că jucătorii săi au luptat exemplar și au meritat cele trei puncte.