Polonia - Bruk-Bet Termalica

W piłkarskiej ekstraklasie spotkały się dwie drużyny z biegunów tabeli. Polonia Warszawa, która walczy o utrzymanie, podejmowała wicelidera Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Gospodarze niespodziewanie wygrali 1:0.

Bohaterem meczu został Kacper Chodyna, który zdobył jedynego gola w 55. minucie. Dla Polonii było to pierwsze zwycięstwo od czterech kolejek. Bruk-Bet Termalica z kolei doznała pierwszej porażki w tym sezonie.

Mecz był wyrównany, ale to Polonia częściej atakowała w pierwszej połowie. Goście z kolei mieli swoje okazje w drugiej połowie, ale zabrakło im skuteczności.

Polonia Warszawa dzięki temu zwycięstwu awansowała na 15. miejsce w tabeli, Bruk-Bet Termalica jest nadal wiceliderem, ale traci już trzy punkty do Rakowa Częstochowa.

W kolejnej kolejce Polonia zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice, a Bruk-Bet Termalica podejmie u siebie Śląsk Wrocław.

• Skład Polonii Warszawa: Wojciechowski - Cisak, Walukiewicz, Chodyna, Kalij - Wolski, Melikson, Frączczak - Łukasiewicz, Moneta, Tomasiewicz
  • Skład Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Kaczmarek - Niewiadomski, Kościelniak, Wieteska, Danch - Stępiński, Kądzior, Golla, Krychowiak - Murawski, Rosołek