Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice

Dwunasta kolejka PKO BP Ekstraklasy dobiegła końca. W poniedziałkowy wieczór odbyło się spotkanie Radomiaka Radom z Puszczą Niepołomice, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Dla ekipy z Radomia to pierwsze zwycięstwo od 3 września tego roku.

Mecz rozpoczął się spokojnie, a obie drużyny miały problemy ze stworzeniem sobie dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Radomiak częściej utrzymywał się przy piłce, ale to Puszcza miała pierwsze klarowne okazje. W 15. minucie spotkania Łukasz Sekulski znalazł się w sytuacji sam na sam z Filipem Majchrowiczem, ale bramkarz Radomiaka poradził sobie ze strzałem napastnika gości.

Na odpowiedź ze strony radomian nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Leandro, który dał gospodarzom prowadzenie. Po straconym golu Puszcza ruszyła do ataku, ale nie zdołała wyrównać przed przerwą.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Do głosu dochodzili głównie goście, ale nie potrafili przełożyć przewagi na bramki. Radomiak z kolei umiejętnie bronił się i szukał okazji do przeprowadzenia kontrataków. Tak też się stało w 63. minucie, gdy po zagraniu z głębi pola Leandro znalazł się w polu karnym gości i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0.

Po straconym golu Puszcza rzuciła wszystkie siły do ataku, ale nie udało się jej zdobyć choćby jednego gola. Radomiak pewnie kontrolował przebieg gry i ostatecznie wygrał mecz 2:0. Dzięki wygranej radomianie awansowali na 12. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, a Puszcza pozostała na przedostatniej 17. pozycji.