Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice

W minioną sobotę na stadionie przy ulicy Limanowskiego w Częstochowie Raków podejmował Puszczę Niepołomice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0, a bohaterem meczu został Jean Carlos Silva Rocha, który zdobył obie bramki dla Rakowa.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale żadnej z nich nie udało się zdobyć gola. W drugiej połowie Raków ruszył do ataku i szybko objął prowadzenie. W 52. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Jean Carlos Silva Rocha i dał gospodarzom prowadzenie. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0, wykorzystując błąd obrońców Puszczy.

Po zdobyciu drugiej bramki Raków kontrolował przebieg spotkania i nie pozwolił rywalom na zdobycie gola. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale zabrakło im skuteczności.

Dzięki zwycięstwu Raków umocnił się na pozycji lidera Ekstraklasy. Puszcza natomiast zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli.

Bohater meczu

Bohaterem meczu został Jean Carlos Silva Rocha, który zdobył obie bramki dla Rakowa. Brazylijczyk jest w tym sezonie jednym z najlepszych zawodników w Ekstraklasie i maß ogromny udział w sukcesach częstochowskiej drużyny.

Silva Rocha jest bardzo szybkim i zwrotnym zawodnikiem, który świetnie radzi sobie w pojedynkach jeden na jeden. Potrafi też dobrze uderzyć z dystansu. Brazylijczyk jest również bardzo pracowitym zawodnikiem, który zawsze daje z siebie wszystko na boisku.

Silva Rocha jest jednym z najciekawszych zawodników w Ekstraklasie i z pewnością jeszcze wiele razy usłyszymy o jego osiągnięciach.

Co dalej?

Raków w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Cracovią, która zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli. Puszcza natomiast podejmie na własnym boisku Zagłębie Lubin, które jest 10. w lidze.