Rapid otelul galati

Rapid şi Oţelul au terminat la egalitate, scor 0-0, într-o partidă desfăşurată în cadrul etapei cu numărul 11 din SuperLiga României.
Meciul a fost unul echilibrat, cu ocazii de ambele părţi, dar niciuna dintre echipe nu a reuşit să marcheze.
Rapid a avut câteva şanse bune în prima repriză, dar atacanţii giuleştenilor nu au reuşit să profite de ele.
Şi Oţelul a avut câteva ocazii bune, dar nici ei nu au reuşit să înscrie.
În a doua repriză, ritmul jocului a scăzut, iar ambele echipe au părut temătoare să rişte.
Până la urmă, meciul s-a terminat cu scorul de 0-0, un rezultat care nu mulţumeşte pe nimeni.
Rapid rămâne pe locul 9 în clasament, cu 17 puncte, în timp ce Oţelul urcă pe locul 2, cu 22 de puncte.
În etapa următoare, Rapid va juca în deplasare cu Sepsi, iar Oţelul va primi vizita lui FC Botoşani.