Rayo-Barca: reményteli vereség

Három meccset nyertek meg egymás után a bajnokságban, ami meglepő, tekintve, hogy az ellenfelek a Valencia, a Betis és a Real Madrid voltak. És emellett még sikerült legyőzni a Mallorca-t a kupában is. És mindezt úgy, hogy hónapok óta nem játszott a csapatkapitány Radamel Falcao.
A Barcelona elleni mérkőzés még csak nem is meccsnapon volt, mégis rengetegen eljöttek, mert ez a két csapat ritkán játszik egymással mostanában. Talán nem véletlenül, mert a Barca eddigi négy meccséből csak kettőt nyert meg, a többi döntetlen lett.
A franciák távollétében a csapat egyetlen igazolt csatára RDT volt, aki a kezdőcsapatban kapott helyet.
Az első félidő nem volt túl fényes. Egyik csapat sem tudott igazán dominálni, a Rayo helyzetei veszélyesebbek voltak, de nem kihasználhatóak. A Barca viszont nem is jutott el veszélyes helyzetbe.
A második félidő elején a Rayo vezetést szerzett, Álvaro García beadásából Isi góljai megszerezte a vezetést.
A Barca ekkor elkezdett nyomást gyakorolni, és sikerült egyenlítenie. De mégse ők örültek tovább, mert a Rayo Isin keresztül újra vezetést szerzett.
A végeredmény 2-1 lett, a Barcelona javára. A Rayo tehát végül vereséget szenvedett, de a szurkolók elégedettek lehettek a csapat teljesítményével. Hiszen a Barca igazi nagycsapat, és a Rayo mégis kétszer vezetést szerzett ellenük.
A csapat jól játszott, és a szurkolók is büszkék lehetnek rájuk. A vereség ellenére is reménykedhetnek, mert a csapat egyre jobban játszik, és ha így folytatja, akkor még sok meglepetésre lehet számítani a szezonban.