Real – Alavés

Zdá se, že Real Madrid prožil v posledních týdnech krizi, ale v nedělním zápase proti Alavés ukázal, že je stále silou, se kterou je třeba počítat. Real zvítězil 3:0 a prodloužil tak svou vítěznou sérii ve všech soutěžích na devět zápasů. Byl to přesvědčivý výkon Realu, který dominoval po celou dobu utkání.

Real vstřelil první gól již ve 12. minutě, když se Casemirovi povedla krásná hlavička po centru Toniho Kroose. Real pak přidal druhý gól v 30. minutě, kdy Karim Benzema zakončil akci na jeden dotek po přihrávce Viníciuse Júniora. Benzema poté uzavřel skóre ve 45. minutě, když proměnil penaltu, kterou získal Vinícius Júnior. Alavés měl ve druhém poločase několik šancí, ale nedokázal je proměnit a Real si tak připsal pohodlné vítězství.
Z výkonu Realu byl nadšený i trenér Carlo Ancelotti. „Hráli jsme velmi dobře, od první minuty jsme dominovali,“ řekl Ancelotti novinářům po utkání. „Jsme velmi spokojeni s tím, jak tým hraje, a budeme se snažit pokračovat ve vítězné sérii.“

Vítězství Realu je důležitým krokem v boji o titul La Ligy. Real má nyní náskok šesti bodů na druhý FC Barcelona a zdá se, že je na dobré cestě k zisku svého 35. titulu.

Zde jsou některé z hlavních momentů nedělního zápasu:

• Casemiro vstřelil úvodní gól hlavičkou po centru Toniho Kroose.
  • Karim Benzema vstřelil druhý gól po přihrávce Viníciuse Júniora.
  • Benzema uzavřel skóre v 45. minutě z penalty.
  • Real dominoval po celou dobu utkání a zaslouženě si připsal vítězství.

Real nyní zaměří svou pozornost na středeční čtvrtfinálový zápas Ligy mistrů proti Chelsea. Real bude chtít získat dobrý výsledek před odvetou, která se bude hrát v Londýně za týden.