Real Madryt - Manchester City!

Real Madryt pokonał Manchester City w finale Ligi Mistrzów w 2016 roku. To był niesamowity mecz, w którym Real prowadził już 2:0 po 45 minutach spotkania. W drugiej połowie City zdobyło bramkę kontaktową, ale Real ostatecznie wygrał 3:1. Był to 11. triumf Realu w Lidze Mistrzów i pierwszy od 2014 roku.

Mecz był rozgrywany w Mediolanie, a Real prowadził już po 20 minutach spotkania. Sergio Ramos zdobył bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W 30. minucie Real podwyższył prowadzenie na 2:0. Gareth Bale wykorzystał błąd bramkarza City, Claudio Bravo, i strzelił do pustej bramki. W 53. minucie City zdobyło bramkę kontaktową. Vincent Kompany strzelił potężnym uderzeniem głową po rzucie rożnym. Real jednak kontrolował grę i w 78. minucie zdobył trzecią bramkę. Cristiano Ronaldo wykorzystał podanie Toniego Kroosa i strzelił pięknym uderzeniem z woleja.

Real Madryt zdobył 11. triumf w Lidze Mistrzów i został najskuteczniejszą drużyną w historii tych rozgrywek. To było także pierwsze zwycięstwo Realu w Lidze Mistrzów od 2014 roku.