*Real Madryt ograł R

*Real Madryt ograł RB Lipsk i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów*

Już w środę, 14 marca 2023 roku, Real Madryt mierzył się z RB Lipsk w ramach rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Królewskich 2:0, ale Lipsk miał apetyt na odrobienie strat. W rewanżowym spotkaniu Real Madryt nie zawiódł i znów wygrał, tym razem 3:0.

Los Blancos rozwiązali szybko problem

Real Madryt nie potrzebował dużo czasu, aby uspokoić swoich rywali. Już w 13. minucie gola na 1:0 strzelił Vinicius Junior. Asystę zaliczył Toni Kroos. Lipsk szukał swoich okazji, ale nic nie mogło zagrozić bramce Thibaut Courtois.

Dominacja Realu

W drugiej połowie Real Madryt całkowicie zdominował mecz. W 68. minucie Królewscy podwyższyli prowadzenie. Bramkę na 2:0 zdobył Marco Asensio, który wykorzystał świetne podanie Rodrygo. Zaledwie 6 minut później, w 74. minucie, Karim Benzema ustalił wynik meczu na 3:0.

Awans do ćwierćfinału

Dzięki zwycięstwu 3:0 Real Madryt awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Królewscy są jednym z faworytów do zwycięstwa w tych rozgrywkach. W ćwierćfinale Real Madryt zmierzy się z Chelsea FC.