Sassuolo - Spezia, o surpriză în Serie B

Cei de la Sassuolo, surprinzătorii Seriei B, și-au prelungit seria de neînvins la cinci meciuri sâmbătă, după ce au învins-o pe Spezia cu 2-0 pe teren propriu.

Andrea Pinamonti a deschis scorul pentru Sassuolo în minutul 25, iar Hamed Traore a dublat avantajul gazdelor în minutul 65.

Victoria a urcat-o pe Sassuolo pe locul trei în clasament, cu 10 puncte din cinci meciuri, în timp ce Spezia a rămas pe locul 12, cu șapte puncte.

Sassuolo a dominat prima repriză și și-a creat câteva șanse bune, dar nu a reușit să le transforme în goluri.

Spezia a intrat mai bine în repriza secundă, dar Sassuolo a reușit să dubleze avantajul atunci când Traore a finalizat o pasă excelentă de la Pinamonti.

Spezia a încercat să revină în meci, dar nu a reușit să-și creeze prea multe ocazii.

Victoria Sassuolo a fost o surpriză, deoarece Spezia a fost considerată favorită înainte de meci.

Cu toate acestea, Sassuolo a arătat că este o forță de luat în seamă în Serie B și va fi o echipă de urmărit în această campanie.