Scor de egalitate între Sepsi și UTA în confruntarea directă

Într-o confruntare tensionată pe Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe, Sepsi și UTA Arad au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 13-a din Superligă. UTA a deschis scorul în minutul 44 prin Cosmin Matei, dar Sepsi a egalat în repriza secundă prin Cosmin Matei, dublându-și astfel reușita din prima repriză.

Meciul a fost unul echilibrat, cu ambele echipe având șanse să câștige. UTA a fost mai periculoasă în prima repriză, iar Sepsi a dominat în repriza secundă. Punctul câștigat este important pentru ambele echipe, care se află în lupta pentru play-off.

Sepsi rămâne pe locul 7 în clasament, cu 23 de puncte, în timp ce UTA urcă pe locul 8, cu 22 de puncte. În următoarea etapă, Sepsi va juca în deplasare cu CFR Cluj, iar UTA va primi vizita lui FC Voluntari.

Declarații după meci

• Cristiano Bergodi, antrenorul lui Sepsi: "Sunt mulțumit de punctul câștigat. A fost un meci dificil, dar am reușit să revenim în repriza secundă. Trebuie să continuăm să muncim și să credem în șansele noastre."
  • Mircea Rednic, antrenorul lui UTA: "Am început bine meciul și am reușit să marcăm un gol, dar Sepsi a revenit puternic în repriza secundă. Suntem dezamăgiți că nu am reușit să câștigăm, dar trebuie să privim înainte."
  • Concluzie

Confruntarea directă dintre Sepsi și UTA a fost una echilibrată, cu ambele echipe având șanse să câștige. Punctul câștigat este important pentru ambele echipe, care se află în lupta pentru play-off. Rămâne de văzut cum vor evolua cele două echipe în următoarele etape.