Servette – Chelsea

Originální zápas, který se hrál pouhý týden předtím, než Chelsea debutovala v Lize mistrů, sledovalo 27 241 diváků. Chelsea tenkrát vyhrála 5:2. Švýcarský tým sice po pěti minutách prohrával 0:2, ale rychle se vrátil do hry a uzavřel první poločas vyrovnanou remízou 2:2. V poločase přispěchaly na pomoc záchranné týmy, aby zatahování plachtu nad hřiště, která měla fanoušky chránit před silným deštěm. Stav hřiště se rychle zhoršil a utkání muselo být přerušeno na 15 minut.

Po několika dalších zápasech Chelsea změnila svůj herní styl a po dvou prohrách v poháru se uchýlila k jinému typu hry. Výsledkem byla výhra 3:0 v Southamptonu. Tento zápas nabídl silný výkon Chelsea, která se drtivé většině útočných akcí ujala hned v počáteční fázi hry. V prvním poločase se to podařilo zejména Masonu Mountovi, jehož hvězda stoupá, a hlavním hráčům Timovi Wernerovi a Benovi Chilwellovi.

Chelsea vyhrála ve švýcarském městě ženeva 2:1. V prvním poločase dominovala Chelsea, která mohla jít do vedení už ve 3. minutě, kdy si Chilwell narazil s Wernerem, překonal Jéréma Gelin, ale jeho dělovku zablokoval Kastriot Dermaku. V 16. minutě jsme se však dočkali úvodní trefy zápasu, kdy Mason Mount krásnou přihrávkou našel Romelua Lukakua, který otevřel skóre. Domácí hráči se ale nevzdali a v 30. minutě se jim podařilo vyrovnat. O šest minut později se již Chelsea znovu dostala do vedení zásluhou Timo Wernera. Druhý poločas byl o něco vyrovnanější, ale Chelsea si dokázala vedení udržet a odvézt si z Ženevy tři body.

Chelsea se aktuálně nachází na třetím místě v tabulce Premier League a na vedoucí Arsenal ztrácí deset bodů. Před odvetným zápasem s BVB se svěřenci Grahama Pottera utkají ještě s Fulhamem a Wolverhamptonem.
Servette Ženeva je aktuálně na šestém místě ve švýcarské Super League a na vedoucí Young Boys ztrácí deset bodů.