Sevilla – Valladolid: Andalúz győzelem a gólok csatájában

A Real Valladolid a Sevilla FC otthonába látogatott, hogy megmérkőzzön a spanyol bajnokság 2024/25-ös kiírásában. A találkozó izgalmas gólok csatája volt, végül a hazaiak örülhettek a sikernek.
A mérkőzés korán izgalmasra fordult, amikor a Valladolid megszerezte a vezetést Óscar Plano góljával, aki egy kiválóan előkészített keresztpasszt fejezett a hálóba. A Sevilla azonban gyorsan válaszolt, és Ivan Rakitić egyenlített büntetőből.
A második félidő még több izgalmat tartogatott. A Sevilla a 60. percben ismét hátrányba került, amikor Shon Weissman közelről talált be. A hazaiak azonban megmutatták erejüket, és Karim Rekik fejese egyenlítést jelentett.
A mérkőzés végéhez közeledve úgy tűnt, hogy döntetlen lesz az eredmény, de a Sevilla a 88. percben drámai győzelmet aratott. Youssef En-Nesyri egy remek passzból kapásból lőtt gólt, amivel megszerezte a győztes találatot a hazaiaknak.
A végeredmény 4-3 lett a Sevilla javára, akik ezzel fontos három pontot szereztek a bajnoki címért folytatott harcban. A Valladolid pedig továbbra is küzd a kiesés ellen, és minden pontot meg kell ragadnia a hátralévő mérkőzéseken.
A mérkőzésen látható volt az andalúzok ereje és elszántsága, akik soha nem adták fel, még akkor sem, amikor kétszer is hátrányba kerültek. A Valladolid viszont megmutatta, hogy képes meglepetést okozni, és a kiesés elleni harcban még mindig van remény számukra.