Sezonă de vis! Crystal Palace învinge Tottenham

Într-o partidă extrem de disputată, Crystal Palace a reușit să învingă echipa Tottenham Hotspur cu un scor de 1-0, în cadrul celei de-a 9-a runde a Premier League.

Singurul gol al meciului a fost marcat de atacantul francez Jean-Philippe Mateta, în minutul 31. Victoria este prima obținută de Crystal Palace în acest sezon, echipa londoneză urcând pe locul 17 în clasament.

Tottenham, pe de altă parte, a suferit a doua înfrângere consecutivă și rămâne pe locul 8, cu 13 puncte.

Partida a fost una echilibrată, cu ambele echipe având ocazii de a marca. Crystal Palace a fost însă mai eficientă în fața porții adverse, iar victoria este pe deplin meritată.

Această victorie este o mare încredere pentru Crystal Palace, care a avut un început de sezon dificil. Echipa lui Patrick Vieira a arătat că are potențial și poate concura cu echipele de top din Premier League.

Pentru Tottenham, înfrângerea este un pas înapoi în lupta pentru un loc în top 4. Echipa lui Antonio Conte trebuie să își revină rapid dacă vrea să își îndeplinească obiectivele.

Partida a fost transmisă în direct pe canalele Sky Sports și BT Sport.

Rezumatul partidei

• Minutul 31: Crystal Palace deschide scorul prin Jean-Philippe Mateta, care profită de o pasă în interior a lui Michael Olise.
  • Minutul 75: Richarlison ratează o șansă bună de a egala, trimițând mingea peste poartă din interiorul careului.
  • Minutul 82: Vicente Guaita face o paradă excelentă pentru a respinge o lovitură puternică a lui Harry Kane.
  • Minutul 90+3: Bukayo Saka marchează în prelungiri, dar golul este anulat pentru offside.