Siarka Tarnobrzeg – Wisła Kraków

Siarka Tarnobrzeg i Wisła Kraków to dwie drużyny piłkarskie z bogatą historią i tradycją. Obie ekipy mają swoich wiernych kibiców, którzy zawsze gorąco dopingują swoich ulubieńców. W ostatnich latach oba kluby rywalizowały ze sobą w rozgrywkach Pucharu Polski. W sezonie 2024/2025 doszło do kolejnego spotkania tych drużyn w tej prestiżowej imprezie.
Mecz odbył się na stadionie Siarki w Tarnobrzegu. Gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze i już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie. Bramkę dla Siarki zdobył Dawid Lisowski. Wisła Kraków odpowiedziała jednak szybko i jeszcze przed przerwą wyrównała stan meczu. Do siatki trafił Ángel Rodado Jareño.
Po zmianie stron gra była bardziej wyrównana. Obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie gola, ale długo nie udawało się im pokonać bramkarzy. W końcu w 68. minucie gola na wagę zwycięstwa dla Wisły strzelił Kosei Iwao. Siarka Tarnobrzeg próbowała jeszcze odrobić straty, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla Wisły Kraków.
Bohaterem meczu został Łukasz Zwoliński, który w końcówce pierwszej połowy wyrównał stan meczu. Dzięki tej bramce Wisła Kraków awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.
Wisła Kraków jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. W swojej historii Wisła zdobyła 13 mistrzostw Polski, 4 Puchary Polski oraz 1 Superpuchar Polski. Siarka Tarnobrzeg to natomiast klub z niższej ligi, który w ostatnich latach regularnie awansuje do rozgrywek Pucharu Polski.
Mecz Siarki Tarnobrzeg z Wisłą Kraków był bardzo emocjonującym widowiskiem. Obie drużyny walczyły zacięcie o zwycięstwo, a kibice mogli zobaczyć wiele ciekawych akcji. Ostatecznie lepsza okazała się Wisła Kraków, która awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.