Slavíci nezazpívali! Tepličtí fotbalisté si z Edenu vezou bod

Slavia Praha v sobotu večer přivítala na svém hřišti Teplice. Zápas nakonec skončil smírně 1:1. Pro domácí to je velký nezdar, protože se jednalo o zřejmě poslední šanci na zisk titulu. Teplice naopak získaly velmi cenný bod v boji o záchranu.

Slavia vstoupila do utkání aktivněji a hned v úvodu měla několik šancí. Největší z nich měl Nicolae Stanciu, který ale v dobré pozici přestřelil. Teplice se postupně osmělily a začaly se dostávat do hry. Ve 20. minutě mohli dokonce otevřít skóre, ale hlavička Martina Doležala skončila na břevně.

Ve 35. minutě se nakonec domácí dočkali. Po centru z pravé strany se k odraženému míči dostal Jan Bořil a zblízka prostřelil gólmana Grigara. Slavia mohla přidat ještě druhý gól, ale Stanciu z penalty pouze nastřelil tyč.

Do druhého poločasu vstoupily Teplice lépe. Svou aktivitu přetavily v gól v 55. minutě. Po rohovém kopu se míč dostal k Tomáši Vondráškovi, který hlavou srovnal na 1:1. Slavia se poté snažila strhnout vedení zpět na svou stranu, ale její snaha byla marná. Teplice dobře bránily a nakonec si z Edenu vezou cenný bod.

Slavia tak po této remíze ztrácí na první Plzeň už sedm bodů. Teplice naopak získaly důležité body v boji o záchranu. V tabulce jim patří patnáctá příčka s náskokem tří bodů na barážovou pozici.

• Střely na branku: Slavia 10, Teplice 6
  • Rohy: Slavia 5, Teplice 5
  • Fauly: Slavia 12, Teplice 10