Slavia - Ajax: Dramatička utakmica završila neodlučenim rezultatom

U četvrtak uveče, u okviru drugog kola grupne faze Evropske lige, sastali su se Slavia Prag i Ajax u Pragu. Utakmica je bila izrazito dramatična, sa mnogo preokreta i uzbuđenja, a na kraju je završena rezultatom 1:1.
Izašavši na teren u jakom sastavu, Ajax je već u 18. minutu došao u vodstvo golom Branka van den Boomena sa penala. Međutim, Slavia nije dugo zaostajala i u 67. minutu je Tomáš Chorý postigao gol za izjednačenje.
U drugom poluvremenu, Ajax je imao više loptu u svojim nogama i stvarao više šansi, ali gol više nije pao. Slavio je, s druge strane, imala nekoliko dobrih prilika za gol, ali nije uspela da ih iskoristi.
U 75. minutu, Ajax je ostao sa igračem manje kada je Youri Baas dobio crveni karton. Međutim, to nije smetalo Amsterdamcima da nastave da napadaju i da do kraja utakmice stvaraju opasne šanse.
Na kraju, utakmica je završena rezultatom 1:1, a Ajax je osvojio svoj prvi bod u grupnoj fazi Evropske lige. Slavio je, s druge strane, ostala na četiri boda nakon dve odigrane utakmice.
Ova utakmica je bila veoma važna za obe ekipe, a posebno za Ajax koji je doživeo poraz u prvom kolu grupne faze od Union Berlina. Ipak, Amsterdamci su pokazali da imaju kvaliteta i da mogu da budu opasni protivnik svakome. Slavio, s druge strane, je potvrdila da je jako tim i da će biti teško savladati je u ovoj grupnoj fazi.
U sledećem kolu, Ajax će gostovali kod Rangersa, dok će Slavia dočekati Union Berlin. Obe utakmice će se odigrati 13. oktobra.