Slavia – Plzeň

Pražská Slavia se v posledním kole FORTUNA:LIGY utkala s plzeňskou Viktorií. Zápas byl plný zvratů a nakonec skončil remízou 2:2. Slavia tak neztratila ani v 10. ligovém zápase v řadě a Plzeň poprvé v tomto ročníku ztratila body.

První poločas začal lépe pro domácí Plzeň. Ve 20. minutě se prosadil Jan Kliment a domácí šli do vedení. Slavia ale dokázala ještě do poločasu srovnat. Ve 33. minutě vyrovnal Nicolae Stanciu. Do druhé půle vlétla lépe Slavia a ve 49. minutě se prosadil Yira Sor. Plzeň ale dokázala i v oslabení o Radima Řezníka znovu srovnat. Ve 77. minutě se trefil Tomáš Chorý.

Slavia tak zůstává na prvním místě tabulky, Plzeň je druhá. V příštím kole se Slavia utká s Teplicemi, Plzeň s Pardubicemi.

• Slavia neztratila ani v 10. ligovém zápase v řadě.
  • Plzeň poprvé v tomto ročníku ztratila body.
  • Zápas byl plný zvratů a skončil remízou 2:2.
  • Za Slavii skórovali Nicolae Stanciu a Yira Sor.
  • Za Plzeň skórovali Jan Kliment a Tomáš Chorý.
Věděli jste, že...
  • Slavia je v historii vzájemných zápasů s Plzní lepší. Vyhrála 32 zápasů, zatímco Plzeň jen 26.
  • Poslední zápas na půdě Plzně vyhrála Slavia 1:0.
  • Slavia je jediným týmem v FORTUNA:LIZE, který ještě neprohrál.

Zápas mezi Slavií a Plzní byl důležitým soubojem o první místo v tabulce. Slavia nakonec dokázala bodovat i na půdě svého největšího rivala a udržela si vedení v soutěži. Plzeň naopak poprvé v tomto ročníku ztratila body a bude muset zabojovat, aby se na první místo vrátila.

Příští kolo se Slavia utká s Teplicemi, Plzeň s Pardubicemi. Oba zápasy se hrají v sobotu 17. září.