Slovácká bitva o Slavii

Slovácko proti Slavii. Vzájemná utkání se v posledních letech stávají čím dál tím víc dramatická. A nedávný zápas tomu nebyl výjimkou.

Už dlouho se nemluví o Slavii jako o neporazitelné. Přesto se jí to v Uherském Hradišti chvíli dařilo. V první půli dokonce vedla. A když se ve druhé půli trefil domácí Ostrák, nevěřil jsem, že Slovácko zápas otočí. Dokázalo to ale během několika minut. A to ho ještě Slavia pořádně přitlačila za stavu 2:2.

V 88. minutě se hosté dostali do nadějné šance. Míč v pokutovém území skončil na ruce Daníčka. Rozhodčí ale penaltu nařídil až po zásahu VAR. Ostatní hráči Slovácka tak měli dlouhé minuty na to, aby se pořádně namotivovali a hlavně uklidnili nervy. A Provod, jenž penaltu chytil, je uklidnil rázem. Slovácko tak zlomilo nepříznivou sérii a vrátilo se na druhé místo tabulky.

A jak to vidí trenér Slovácka Martin Svědík? Podle jeho slov byl zápas lepší než finále. A to je co říct. Poprvé se totiž zápas s jedním z nejsilnějších českých týmů obešel bez karet. Všichni hráči ukázali, že hrát fotbal se dá i bez faulů. A to je rozhodně pozitivní zpráva nejen pro Slovácko, ale pro celý český fotbal.

Slovácko tak dál boduje a upevňuje si pozici na druhé příčce tabulky. A za týden ho čeká další velké utkání. Tentokrát v Plzni. Může se Slovácko dostat i na první místo? Uvidíme už příští víkend.

logo

Włochy - Japonia Elephant YAMAL: La Perla Sprezzante della Siberia IDAX юрист Запопожье ZOWIN Serie A: Et kig ind i det italienske mesterskab How PR Agencies Can Elevate Your Brand Presence Bournemouth - Everton